Jak jsem vyhrál nad pošramocenými rodinnými vztahy

Rozhádaná rodinaJedu takhle tábořit Škodou 100 na Oravu… Vlastně ne, byla to Octavia a nejel jsem na Oravu, ale do Jevan a nejel jsem tam tábořit, ale měl jsem tam prohlídku. No a po tomto pokusu o vtip mi najednou zazvonil telefon. Volala mi paní, která zareagovala na mou nabídku realitních služeb. Prý již přes rok prodávají dům a nejsou moc spokojeni s jejich makléřkou, tak jestli bychom se nesešli a neprobrali to. Tak tedy ano, sejdeme se.

Spolumajitelé domu byli tři. Sešel jsem se však pouze se dvěma. Třetí spolumajitelka byla, když to řeknu velice mírně, ve velké nemilosti mých společníků. Jednalo se o dva sourozence, kteří se mnou právě seděli v kanceláři, a jejich o pět let starší macechu. Je zřejmé, že zde si „děti“ v dnes již důchodovém věku se svojí novou „maminkou“ moc nesedly.

Pokusil jsem se třetí spolumajitelku zkontaktovat telefonicky, ale dlouho to bylo bez úspěchu. Nakonec se však podařilo a setkali jsme se v jejím bytě. Po prvotní nedůvěře se náš hovor začal přeci jenom ubírat do více přátelštějších tónin. Sice to ještě nebylo úplně vřelé, ale alespoň jsem měl přislíbeno, že se sejdeme všichni v domě.

Zde mne čekala velice ostrá zkouška mé diplomacie a taktu. Mí klienti se přivítali chladně a bylo vidět, že to nebude přátelské rodinné posezení. Zatímco s oběma sourozenci jsme se shodli na postupu i cenové představě, s třetí spolumajitelkou to bylo jinak. Její představa byla jiná – jak cenová, tak co se týče postupu. Bylo zřejmé, že se schyluje k hádce. V ten moment jsem zareagoval naprosto instinktivně. Rázně jsem utnul debatu a požádal oba sourozence, aby nás nechali na chvíli o samotě.

Nastolil jsem paní situaci: „Máte dům ve spoluvlastnictví s lidmi, kteří Vás nemají rádi. Vy nemáte ráda je. Jediné, co Vás spojuje, je nyní, po smrti vašeho manžela, jen tento dům. Rok ho prodáváte a stále nic. Pojďme to zkusit prodat za opravdu reálnou cenu. Sumu, kterou byste chtěla, stejně v aktuální tržní situaci nedostanete – ten dům je na skvělém místě, ale potřebuje kompletní rekonstrukci… Pokud máte nedůvěru ve mne, nechte se klidně zastupovat právníkem, kterému věříte, nechte si zkontrolovat smlouvy. Slibuji Vám, že nebudete muset komunikovat s Vašimi spoluvlastníky. Veškerá komunikace bude probíhat pouze přese mne.“

Paní nakonec souhlasila. Zprostředkovatelskou smlouvu si nechala zkontrolovat od svého právníka a dohodli jsme se na spolupráci při prodeji domu. Během prvních dvou týdnů jsem měl v domě čtyři prohlídky. Čtvrtý zájemce mne kontaktoval, když jsem již byl na cestě na prohlídku, že by se rád přišel podívat. OK, mám tam za chvíli prohlídku, přijďte tedy na půl třetí.

Zájemce, s nímž jsem byl na prohlídce, byl velice pečlivý, ptal se na každý detail a vše zkoumal. Snažil jsem se mu vyhovět a trpělivě jsem mu odpovídal a nechal ho vše prozkoumat, včetně střechy. Během této prohlídky přišel zájemce, který mi volal, když jsem byl na cestě. Přišel se synem, protože manželka s mladším dítětem nemohla. Ze střechy jsem na něj volal, ať chviličku počká, že se mu za chvíli budu věnovat. S předchozím pečlivým zájemcem jsem byl na střeše ještě asi čtvrt hodiny. Zájemce dole se alespoň podíval se synem po zahradě.

Pečlivého zájemce jsem už po rozloučení nikdy neviděl. Zato zájemce, který přišel po něm, se po krátké prohlídce na místě rozhodl. Ano, tady budeme chtít bydlet. Ještě udělal pár fotek pro manželku, aby si to mohli doma večer probrat a potvrdit, a nakonec jsme skutečně podepsali rezervaci. Pomohl jsme ještě kupujícím s obstaráním výhodného úvěru.

Nakonec byli spokojeni všichni. Oba sourozenci byli rádi, že už je nepoutá nic s třetí spolumajitelkou a i jejich macecha byla ráda, že bude mít klid a tuto životní kapitolu má již za sebou. Bez nadsázky mohu říci, že byli všichni prodávající nadšeni.

Věřím, že i kupující jsou v dnes již zrekonstruovaném domě spokojeni a dobře se jim tam bydlí.

Pro mne byl tento prodej zážitkem, na který vzpomínám asi tak jako brankář, který vychytal nulu proti velice silnému soupeři. Zde však nebyl soupeřem kupující ani prodávající, ale pošramocené rodinné vztahy.

Hodnocení / příběhy klientů

Služby pana Prokeše hodnotím jako nadstandardní. Při hledání kupce i při samotném prodeji a předání nemovitosti mě vždy dokonale o všem informoval, poradil mi a vyřídil vše potřebné, a já jako prodejce jsem se mohla jen rozhodovat. To mi ušetřilo mnoho času a věřím, že i vzhledem k období, kdy jsme nemovitost prodávali, a obtížnější situaci na trhu s nemovitostmi, došlo k prodeji relativně rychle a za odpovídající cenu. Markéta Dvořáková, prodej bytu Na Větrníku

Velmi vstřícný a skvělý přístup. Skvělé znalosti v oblasti realit. Ondřej Dráb, prodej domu Třebsín

Pan Prokeš pro nás zajišťoval nejprve pronájem nemovitosti a následně i prodej této nemovitosti a jeho pracovní nasazení bylo neuvěřitelné. Byl vždy ochotný poradit s čímkoli a zařídit téměř cokoli ku prospěchu věci. Pronájem zajistil během několika dní, k prodeji byla nemovitost nabízena snad jen 14 dní a již nalezl kupce. Kdybychom v budoucnu uvažovali o dalších realitních službách, pan Prokeš je v naší rodině jediná volba a nadále ho doporučujeme i svým známým. Věra Smětáková, prodej domu K Brance, Praha Stodůlky

Pan makléř byl velice ochotný a vstřícný. Byli jsme velmi spokojeni. Ondřej Pavlík, pronájem bytu Ovčí Hájek, Praha Stodůlky

 

Další reference

© 2019 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište mi