Proč vám PLATBA PROVIZE zajistí FAJN NÁJEMNÍKY

Tento článek určený všem majitelům pronajímaných bytů má jediný cíl: Pomoci vám najít nájemce, s nimiž nebudou problémy – lidsky ani finančně. A přestože to tak na první pohled nevypadá, úzce to souvisí s tím, kdo platí provize realitní kanceláři.

Nabízíte-li byt či dům k pronájmu přes realitní kancelář, možná vyžadujete, aby provizi za transakci zaplatil pouze nájemce. Uznávám, je to lákavá a zdánlivě logická představa – v praxi to znamená, že vám realitní kancelář sežene nájemce zdarma.

Ano, některé kanceláře toto majitelům bytů nabízejí. Má to ale skrytý háček.

MALÁ ÚSPORA DNES, MOŽNÉ VELKÉ PROBLÉMY ZÍTRA
Pokud necháte provizi výhradně na nájemci, primárním klientem se pro makléře z jeho pohledu stává nájemce. Proč? Právě nájemce – na rozdíl od pronajímatele – platí makléřovu provizi.

Je jasné, že pak taháte za kratší konec provazu: Makléř pravděpodobně nebude mít důvod ani zájem na tom, aby nájemce (platícího klienta) prověřoval pro bezpečnost pronajímatele (neplatícího klienta).

A ve vaší nemovitosti se pak mohou ocitnout lidé, kteří by se tam za normálních okolností nikdy neměli objevit.

Pokud jste hledání nájemce do své nemovitosti svěřili několika realitkám zároveň, může být situace pro vás ještě horší. Makléři pak nejspíš budou chtít opravdu jen nemovitost obsadit a půjde jim hlavně o rychlost - za každou cenu uzavřít smlouvu dříve než konkurence.

Důsledek? Vy jako pronajímatel pak máte ještě méně pod kontrolou, kdo si byt pronajme – makléři nejspíš nebudou nájemce prověřovat a „vezmou všechno“, protože by se v konkurenci zaváháním připravili o možnost příjmu. Vy samozřejmě můžete případného nájemce odmítnout, ale dostanete se pod tlak a to není příjemné a ano to nepřispívá uvážlivému rozhodování.

ZA NÁJEMCE RUČÍM
S majiteli bytů se proto vždy, než začnu byt nabízet, dohodnu na provizi – je to oboustranně výhodné. Za to jim doručím maximální přidanou hodnotu:

  • Zpracuji perfektní online prezentaci včetně profesionálního nafocení
  • Prověřuji zájemce, abych odfiltroval ty, kteří by nebyli pro pronajímatele potenciálně vhodní či perspektivní
  • Když nájemce neplatí nájem, ihned to s ním řeším a snažím se, aby situace dopadla ve prospěch pronajímatele

Konkrétně tak, že nejprve se pokusím nájemce v osobním rozhovoru přimět k disciplinovanému placení. Projdu s ním jeho situaci a snažíme se nalézt řešení tak, aby placení nájmu pro něj bylo prioritou. Není-li to možné, snažím se dosáhnout dohody o ukončení nájmu s tím, aby nájemce nezůstal pronajímateli nic dlužen.

A pozor, pokud se podobná nepříjemnost stane kdykoli v průběhu trvání nájemní smlouvy, vždy jsem pronajímateli takto nápomocen. NAVÍC, pokud v průběhu prvního roku nájemce z jakéhokoli důvodu ukončí nájem, má ode mne pronajímatel práci spojenou s nalezením dalšího, vhodnějšího nájemce ZDARMA – to je taková moje „záruka na nájemníka“.

JAK ŘEŠÍM (VAŠE) PROBLÉMY
Za celých 5 let mé realitní kariéry se mi ale ještě nestalo, že by pronajímatel přišel o nájemné. Problematické případy jsem zatím řešil pouze dva: v tom prvním se nájemci povedlo svou situaci vyřešit a začal spolehlivě platit, ve druhém případě jsme se s nájemci dohodli na ukončení pronájmu – osobně jsem dohlédl na to, aby pronajímateli zaplatili dlužné peníze. Bez silových donucovacích prostředků, bez jakéhokoli vyhrožování, pouze s pomocí diplomacie a taktu.

V souladu se svou zárukou na nájemníka jsem poté pronajímateli sehnal nájemce gratis. Ti noví pak v bytě bez problémů bydleli další 3 roky.

--- ---

Řešíte vy nebo někdo z vašich známých či blízkých prodej či pronájem bytu nebo domu? Rád pomůžu i s nejkomplikovanějšími případy.

A kromě toho budu velmi rád, když tento článek pošlete nebo nasdílíte dál. Kdo ví – třeba si ho přečte správný člověk ve správný čas a pomůže mu.

Děkuji za případné sdílení i za pozornost!

Váš Martin

Reference pronajímatelů

Mgr.Martin Prokeš je opravdu člověk na svém místě. Nejen, že je mimořádně orientovaný ve svém oboru, ale je také velice ochotný, vstřícný, empatický. Pro své klienty pracuje vysoce nad rámec svých povinností. Těžko si lze představit někoho ochotnejsiho, poctivější a trpělivějšího. Pokud bych znovu potřebovala Vaší pomoc, rozhodně bych si zvolila pana Prokeše, je prostě jednička ve svém oboru. Dr. Sinkulová MUDr. Miroslava Sinkulová, pronájem bytu Voskovcova

Martin byl vždycky velice ochotný a milý, připravený kdykoliv poradit a probrat četné dotazy. Kdybych služby realitního makléře v budoucnu opět potřebovala, obrátím se zase ráda na něj. Naděžda Reviláková, pronájem bytu Štěpařská, Praha Hlubočepy

Příjemný pán,rychlé jednání s pronájmem,spokojenost s pronajímateli.Děkuji Alena Šulová, pronájem bytu K Vodojemu, Praha Smíchov

Kvalitní smluvní příprava, zájem a poradenství co se týká kvality nemovitosti - příprava pro předání podnájemníkovi, nabídka mediátora pro případ nedorozumění mezi majitelem a nájemcem, nadstandartní služba - přítomnost jako svědek při jednání s nevhodným nájemcem. Petr Sobol, pronájem domu Praha 5 - Holyně

Pan Prokeš se prezentoval velice příjemným chováním, velkou profesionalitou a odborností. Zdeněk Šula, pronájem bytu Miloše Havla

Rychlé bezproblémové vyřízení pronájmu s vysoce profesionálním přístupem.  Jiří Samec, pronájem bytu Ohradní

Jednalo se o pronájem rodinného domu a pan Prokeš zajistil pronájem během 10 dní ke všeobecné spokojenosti. Pokud bych potřebovala v budoucnu využít služeb realitních společností, bude má jasná volba pan Prokeš. V porovnání s jinými makléři je u něj patrno, že práce ho nesmírně baví a nabíjí. v Věra Smětáková, pronájem domu Praha - Stodůlky

Pan Prokeš na nás působil důvěryhodně a všechny věci spojené s pronájmem bytu vyřídil efektivně.Můžeme jen doporučit jeho služby našim známým.  Manželé Pospíšilovi, pronájem bytu 4+1 Zdiměřická

Výborná komunikace, spolehlivost a splnění našich požadavků při koupi nemovitosti, nabízení nemovitosti k pronájmu i následné komunikaci s nájemníky.  Markéta Doležalová, vyhledání bytu v Praze v ulici Na Větrníku a následný pronájem

 

Další reference

© 2019 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište mi