Kdo je můj ideální klient (možná vy?)

IDEÁLNÍ KLIENT JE, KDYŽ…
Považuji se za realistu a proto vím, že nikdo takový jako ideální klient neexistuje – stejně jako neexistuje ani ideální makléř.

Přesto ale existuje MŮJ ideální klient, stejně jako VÁŠ ideální realitní makléř.

Kouzlo je v tom, když se MŮJ a VÁŠ protne, pak je to vzájemně obohacující, plodná spolupráce.

Za těch pět let jsem si několikrát ověřil, že abych měl ze své práce dobrý pocit a mí klienti měli dobrý pocit ze mě, musíme si prostě „sednout“. Nevím, jak jinak popsat tu záhadnou „chemii“, díky níž od začátku víte, že práce na této zakázce bude fajn.

Protože jednáte s fajn člověkem.

DŮVĚRA JE ZÁKLAD KAŽDÉHO VZTAHU
Základem všeho je důvěra. Makléř i prodávající musí být vůči tomu druhému důvěryhodní. A důvěryhodnost je i v úplných maličkostech. Já jako makléř se například vždy snažím chodit včas a dodržovat to, na čem jsme se dohodli. Chozením včas dávám najevo respekt k času a programu svých klientů, držením slova a termínů zase prokazuji, že je na mě spoleh.

U klientů pak oceňuji zejména, když mi nic nezamlčují a důvěřují tomu, že pro ně vše zařídím a že se mohou na mne 100% spolehnout.

Pokud se mnou klient jedná s respektem jako se sobě rovným, velmi rád oplatím stejnou mincí a o to snáze se s ním dohodnu. (Z několika bývalých klientů jsou dnes dokonce mí přátelé!)

Mým ideálním klientem naopak není ten, kdo má lukrativní nemovitost, ale z jeho chování čiší přezíravost a arogance. Pokud mu jeho ego nedovolí jednat se mnou jako se sobě rovným, raději se s klientem rozloučím. Sice nevydělám, ale zato si ušetřím spoustu nepříjemných situací a pocitů v průběhu následujících týdnů a měsíců.

JAK JSEM NEPRODAL LUKRATIVNÍ DŮM V PRAZE
Jako příklad, kdy jsem raději oželel zajímavou provizi, uvedu prodej jednoho domu na dobré pražské adrese. Ze strany klienta jsem se od počátku setkával s různými výmluvami a oddalováním toho, na čem jsme se dohodli – to je vždy špatné znamení.

Po několika měsících jsme se dostali do situace, kdy jsem byl nucen, abych jejich již poněkud opotřebovaný dům vydával před zájemci za novostavbu téměř bez chybiček.

A to již byla pro mne STOPka. Raději jsem se dohodl s kolegou, aby tento případ ode mne převzal. Už jsem těm lidem nedokázal dále vyhovět. Na druhou stranu jsem tam odvedl kus dobré práce a kolega na ni navázal, takže dům pak prodal za cenu, kterou jsem doporučil již před půl rokem.

NEJDE O NEMOVITOST, JDE O LIDI
Byl to jasný případ, kdy tito klienti nebyli mí ideální klienti a já nebyl jejich ideální makléř. Jsem však rád, že i přes to všechno se mi povedlo jim toho pro ně ideálního makléře najít a že se dům úspěšně prodal přes naši kancelář.

Shrnuji: Kdo je mým ideálním klientem, nezávisí na nemovitosti, kterou disponuje, ale na tom, jaký ten člověk je.

Nejde totiž o nemovitosti, s těmi vztah nenavazuji a jim nepomáhám.

Jde o lidi – těm pomáhám řešit jejich situace a vždy když se mi to podaří, mám z toho skvělý pocit. 

--- ---

Pokud to cítíte stejně a máte dojem, že bych mohl ohledně realit pomoci i vám, rád vás poznám – stačí mě kontaktovat na e-mailu martin.prokes@re-max.cz nebo telefonu 724 913 515.

Už první setkání napoví! ;)

Hodnocení klientů

Pan Prokes nám poskytl veškerou profesionální pomoc pri zakoupení bytu. Vzdy nám velice rychle a ochotne se vsím poradil, nic mu nebylo za tezko. V pripade potřeby realitních služeb se i v budoucnu s duverou na pana Prokese obrátime. Spokojenost na 100% - vřele doporučujeme! Dana Savara, koupě bytu Voskovcova

Mgr.Martin Prokeš je opravdu člověk na svém místě. Nejen, že je mimořádně orientovaný ve svém oboru, ale je také velice ochotný, vstřícný, empatický. Pro své klienty pracuje vysoce nad rámec svých povinností. Těžko si lze představit někoho ochotnejsiho, poctivější a trpělivějšího. Pokud bych znovu potřebovala Vaší pomoc, rozhodně bych si zvolila pana Prokeše, je prostě jednička ve svém oboru. Dr. Sinkulová MUDr. Miroslava Sinkulová, pronájem bytu Voskovcova

Velmi profesionální přístup, solidní jednání a nadměrná ochota - vřele doporučuji. Miroslav Kopecký, pronájem parkovacího stání Na Neklance

Pan Prokeš byl ÚŽASNÝ .S absolutní profesionalitou proběhlo vše skvěle. Jsem velmi spokojená, že jsem se rozhodla pro RE/MAX. Děkuji Vavrečková Ludmila Vavrečková, prodej obchodního prostoru Volutová

Spokojeni. Zdeněk Sirotek, koupě obchodního prostoru Volutová

Služby pana Prokeše hodnotím jako nadstandardní. Při hledání kupce i při samotném prodeji a předání nemovitosti mě vždy dokonale o všem informoval, poradil mi a vyřídil vše potřebné, a já jako prodejce jsem se mohla jen rozhodovat. To mi ušetřilo mnoho času a věřím, že i vzhledem k období, kdy jsme nemovitost prodávali, a obtížnější situaci na trhu s nemovitostmi, došlo k prodeji relativně rychle a za odpovídající cenu. Markéta Dvořáková, prodej bytu Na Větrníku

 

Další reference

© 2019 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište mi