Daň z nemovitosti za 2019: Kompletní instrukce

Daň z nemovitých věcí, dříve „daň z nemovitosti“, je třeba přiznat (ne zaplatit) maximálně do 31. ledna 2020. Pokud se týká i vás, je právě teď nejvyšší čas jednat.

A proto vám přináším pár užitečných tipů, jak to v pohodě zvládnout ve stanovených termínech a nic důležitého neopomenout.

KOHO SE PŘIZNÁNÍ DANĚ TÝKÁ

Přiznání k dani z nemovitých věcí se týká každého, kdo v roce 2019 získal nemovitost některým z následujících způsobů:

  • Koupě
  • Dar
  • Dědictví
  • a dále pak všech, na jejichž nemovitosti proběhla zásadní změna (kolaudace, vynětí z půdního fondu, způsob užívání stavby, přístavba, výměra pozemku aj.)
  • Okamžik, který je rozhodný pro to, kdo platí daň - zda nový nebo ještě původní vlastník, je datum, kdy je podán na katastr nemovitostí návrh na vklad vlastnického práva. K tomuto datu se totiž po povolení vkladu (zapsání nového vlastníka) zpětně datujepočátek vlastnictví nemovitosti.

JAK VYPLNIT A PODAT PŘIZNÁNÍ

Daňové přiznání pohodlně vyplníte online na tomto odkazu. Následující roky už přiznání vyplňovat nemusíte – finanční úřad vám (vlastníkovi nemovitosti) bude posílat složenky s vyměřenou daní automaticky.

DO KDY JE POTŘEBA DAŇ ZAPLATIT

Čas máte do konce 31. května 2020 s tím, že částku můžete zaplatit i nadvakrát, a to do konce května a zbytek pak do konce listopadu (neplatí pro zemědělce).

Čísla účtů pro zaplacení daně z nemovitých věcí jsou pod tímto odkazem na webu Finanční správy.

A ještě jeden tip na konec: abyste měli jistotu, že příští roky na daň z nemovitých věcí nezapomenete (třeba kdyby složenka nedorazila poštou), jednoduše si zažádejte o zasílání výzvy k úhradě na e-mail, který běžně využíváte. Informace o této službě najdete tady, formulář s žádostí si zdarma stáhnete zde.

Pokud vás napadá ještě cokoli dalšího, co byste o dani z nemovitosti potřebovali vědět, napište mi a já vám rád odpovím.

Váš Martin

tel. 724 913 515

e-mail: martin.prokes@re-max.cz

 

Hodnocení klientů

Vše bylo perfektní Pan Prokeš byl vstřícný a profesionální. Děkuji moc A. H., prodej družstevního bytu Evropská, Praha Vokovice

Pan Prokeš je velmi spolehlivý, doporučil jsem krátké době i známým, kteří s ním byly na sto procent spokojeni, jen doporučuji, děkuji za kvalitně odvedenou práci M. K., prodej parkovacích stání Geologická, Praha Hlubočepy

Vynikající a rychlé jednáníP. J., koupě a následný pronájem parkovacích stání Geologická, Praha Hlubočepy

Všechny služby poskytnuté panem Prokešem byly excelentní manželé D. pronájem bytu Kubelíkova, Praha Žižkov

Pan Prokeš je člověk, který rozumí klientovým požadavkům, vstřícný a velice příjemný, Je radost s ním jednat. M. V., pronájem bytu Ovčí Hájek, Praha Stodůlky

 

Další reference

© 2019 Search Real Estate s.r.o

Webdesign by Lewest.cz

Napište mi